Caspia Smart Home

Co je Inteligentní domácnost?


V tomto článku se pokusíme vysvětlit, jak chápeme chytrou domácnost mySpousta zákazníků neví, co si pod tím představit, ale také spousta integrátorů různých řešení nutí lidem věci, které podle nás nedávají smysl.

Jak je to dnes?

Inteligentní domácnost má v první řadě usnadňovat bydlení. Na prvním místě není ovládání domova. To vás bude bavit chvíli, než se s domácností sžijete. Hlavním benefitem je integrace všech současných i budoucích technologií do jednoho celku. Podstatné je ovládání pohody doma, tedy topení, chlazení, žaluzie, dále světla, stmívání, garážová vrata, oběh teplé vody. Důležité je také zabezpečení domu, čidla otevřených oken a dveří. Třešničkou na dortu je ovládání například robotického vysavače.

Jak to bude v blízké budoucnosti?

V budoucnu přijde doba, kdy bude mít každý spotřebič nejen chytrost, tu už vlastně má, ale spotřebiče budou mít i připojení na WiFi a možnost ovládat je vzdáleně, nebo zjistit jejich stav. Právě když píšu tento článek, tak doprala pračka a začala pípat a pípá tak dlouho, dokud ji neotevřete. V budoucnosti vám přijde notifikace do telefonu. Budete také vědět na telefonu, kdy pračka dopere, sušička dosuší a trouba dopeče. I když budete mít spotřebiče od více dodavatelů, vždy bude výhodou mít jeden centrální systém v domě, který všechny tyto zprávy zpracuje.

Náš systém řeší všechny současné i budoucí potřeby a je snadno rozšiřitelný.


Proč řídit všechno?