Caspia Smart Home

Proč všechno, stačí řídit jen něco?


Spousta potenciálních zákazníků se mě ptá, proč ovládat všechno v domě, vždyť stačí něco, například jen topení.Vtip je v tom, že celek dává smysl a vše souvisí se vším.

Začneme tím topením. Když chci smysluplně řídit topení, tak nutně potřebuji měřit teplotu v každé místnosti, ideálně na dvou místech a získat tak prostorovou teplotu. Naše prvky, které jsou ve vypínačích, lze rozšiřovat o čidla dle libosti, takže měření teploty lze spojit s vypínačem a tím získám ovládání vypínače "zdarma". Podobné je to i s ovládáním žaluzií, pokud už mám v místnosti jeden náš prvek, tak na něj můžu navěsit i další tlačítka pro ovládání žaluzií.

Dá se říct, že náš systém je jako taková skládačka. Když už mám po domě rozmístěné Caspia datové kabely, je možné kdykoliv systém rozšířit a doplnit. Nikdo teď neví, jaké budou trendy za 10 let. A mít v domě na všech místech chytrý kabel se vždy hodí. I bezdrátové systémy je nutné napájet a výměna baterek řekněme v 50 prvcích v domě nebude zrovna záživná činnost.


Další otázky a odpovědi