Caspia Smart Home

Můj život s Caspií


Přináším pár výhod, proč mě baví mít doma inteligentní dům CaspiaNemusím se hned rozhodnout

Doba stavby je doba neustálých rozhodování, každé odložení rozhodnutí uvítáte. Jak má být zapojená elektřina lze řešit později, ideálně rok po zabydlení se rozhodnu kde chci vypínač, kde chci dvojvypínač, kterým ovládám které světlo. Přijde Vám to nemožné? Opak je pravdou.

Nemusím mít vše hned

Když stavíte, nemusíte mít prostředky pro vše co byste chtěli. Navíc ani nemusíte domyslet všechny možnosti do budoucna. Náš systém můžu kdykoli rozšířit, například o řízení závlahy nebo řízení žaluzií. Když máte v domě desítku žaluzií, tak Vás nebaví neustálé stahování tlačítky, naše žaluzie řídí slunce, jeho poloha na nebi!

Uvědomuji si komfort

Odejdu z domu, dům v zimě přestane větrat, v noci zhasne světla, když se vrátím, sám v noci rozsvítí, vyvětrá, přivítá mě doma. Mám v každé místnosti na desetinu stupně přesnou teplotu. Nestarám se o žaluzie.

Mám spotřebu pod kontrolou

Přesně vím kolik energie spotřebuje tepelné čerpadlo, vím kolik korun stojí roční provoz ledničky, zda již není čas koupit novou, úspornější.

Ovládám dům mobilem a tabletem

Nechci doma žádné hloupé termostaty, chci ovládat dům přirozeně, mít ho pod kontrolou, mít ho v mobilu. Hlavním benefitem je postupné nastavení tak, že dům postupně ovládat nemusím.

Šetřím za topení

V každé místnosti topím přesně na komfortní teplotu, navíc dům může topit méně, když není nikdo delší dobu doma.

Dům o mně ví

Nejsem to já, kdo ovládá přímo dům, ale dům ví o mně a chová se podle toho. Nepotřebuji ani žádné složité detekce přítomnosti, vše zvládne běžný mobil!

Dům se sám hlídá

Když jsem s rodinou na dovolené, dům se přepne do režimu, kdy se "tváří", jako by byl někdo doma. Je to jednoduché, stáhne a vytáhne žaluzie, rozsvítí na chodbě. Zloděj nepozná, že je dům prázdný. Navíc dům odpojí zásuvky/okruhy s nebezpečnými spotřebiči jako je varná deska, žehlička, či rychlovarná konvice.

Mám jistotu kvality průmyslové sběrnice CAN

Při návrhu systému jsme vsadili na jistotu, tou je v automobilovém průmyslu standardně používaná sběrnice CAN, která v autech ovládá vše včetně brzd. Jedná se o velmi robustní řešení.

Miroslav Buček

Caspia u nás doma žije od roku 2011, jsem nejnáročnější uživatel, jsem majitel firmy CaspiaTech s. r. o.

Naše cena Vás překvapí