Caspia Smart Home

Proč je pro nové Smart Home domy jasná volba mesh Wi-Fi?

Plánujete stavbu chytrého domu? Zjistěte, proč tradiční WiFi routery nestačí a jak mesh Wi-Fi může radikálně vylepšit váš online zážitek.


20. 8. 2023

Pokud stavíte nový dům nebo rekonstruujete stávající, pravděpodobně zvažujete integraci chytré domácnosti. Aby však chytrý dům fungoval optimálně, je klíčové mít silné a stabilní Wi-Fi pokrytí po celém domě. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je tradiční router pro takové scénáře nedostačující a proč by měl být mesh Wi-Fi vaším prvním výběrem.

Znázornění Mash WiFi v moderním domě

Detekce členů domácnosti pomocí Wi-Fi

Jedním z revolučních prvků chytrého domu je schopnost rozpoznávat a reagovat na členy domácnosti prostřednictvím jejich telefonů. Když se člen domácnosti vrátí domů a jeho telefon se automaticky připojí k domácí Wi-Fi, chytrý systém může např. zapnout světla nebo nastavit termostat. Ale bez silného Wi-Fi signálu v každém koutě domu tento systém selže.

Proč tradiční router nestačí?

Tradiční router může být dostatečný pro menší byt bez mnoha překážek v podobě zdí. Větší domy s několika patry, tlustými zdmi nebo specifickými konstrukčními prvky však mohou mít oblasti s oslabeným signálem nebo dokonce “mrtvé zóny”, kde Wi-Fi vůbec nefunguje.

Výhody mesh Wi-Fi

Mesh Wi-Fi sestává z hlavního routeru a několika dalších uzlů či satelitních zařízení, která rozšiřují pokrytí Wi-Fi na větší plochu. Tato zařízení spolu komunikují a vytvářejí silnou a stabilní síť po celém domě.

Nutnost kabelových rozvodů

Pokud chcete dosáhnout ideální rychlosti a stability, je důležité provést kabelové rozvody pro mesh systém. Přestože mesh uzly mohou komunikovat bezdrátově, kabelové připojení mezi nimi zajistí nejvyšší možnou rychlost a spolehlivost. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci, je ideální čas na instalaci těchto rozvodů.

Osobní zkušenost

Já osobně už léta používám produkty značky UniFi pro svoji domácí síť. Víc jsem se o tomto tématu rozepsal na svém blogu Jak jsem přešel na UniFi WiFi6.

Závěr

Pokud stavíte nebo modernizujete dům s chytrou domácností, tradiční router jednoduše nestačí. Mesh Wi-Fi, doplněný kabelovými rozvody, je ideálním řešením pro silné a stabilní pokrytí, což je základ pro správné fungování chytré domácnosti. Přemýšlejte dopředu a investujte do technologie, která vašemu domu skutečně přinese hodnotu.

Mirek Buček, majitel CaspiaTech

bucek@caspiatech.cz

Přečtěte si další články z našeho blogu

Jak Smart Home změnil můj život: Příběh z první ruky

 

Od roku 2011, kdy jsem začal používat v našem domě systém Caspia, jsem prošel neuvěřitelnou cestou. Během třinácti let jsem získal nejen praktické zkušenosti, ale i hluboký vhled do toho, co Smart Home opravdu znamená a jak může obohatit náš každodenní život.

Co je nový Smart Home protokol Matter?

 

Za poslední roky zažívá trh Smart Home obrovský rozvoj a už neexistuje domácí zařízení, které by nebylo „Smart“. Bylo jen otázkou času, kdy se velcí výrobci dohodnou a navrhnou společný standard. Tím standardem je Matter.

Úspory energie pomocí Smart Home

 

V současné energetické krizi je častou otázkou, jak ušetřit energie. Je možné uspořit s využitím Smart Home? A jak vlastně? Na všechny otázky se pokusím odpovědět v tomto článku.

Všechny články